اجلاس وب فارسی پنجمین
سالن همایش وزارت ارتباطات و اطلاعات
صندلی خود را رزرو کنید
درباره اجلاس وب فارسی

در ابتدا اینترنت تنها برای بررسی ایمیل استفاده می‌شد اما بعد از گذشت دو سال اولین وبسایت فارسی راه‌اندازی می‌شود و سپس اولین روزنامه ایرانی وارد محیط اینترنت می‌شود. بعد از آن با ورود وبلاگ‌ها به عرصه وب در ایران، فصلی تازه از اینترنت در این کشور گشوده شده و کم کم عنوانی به نام «وب فارسی» پدید می‌آيد.
با ورود فن‌آوری اینترنت در ایران از سال ۱۳۷۲ (1993 میلادی) تا کنون شاهد پیشرفت‌های خارق‌العاده‌ای در این زمینه بوده‌ایم. این فناوری جوان در ایران با بهره‌گیری از فکر جوان جوانان ایران روز به روز قدم به پیشرفت گذاشت و به مرور زمان وبسایت‌ها، پرتال ها و کسب و کارهای اینترنتی متعددی در ایران آغاز به کار کردند.
«وب فارسی» به عنوان مجموعه‌ای تخصصی و فعال در حوزه‌های فضـای مجـازی و فنــاوری اطلاعــات به منظور تقويت و ارتقاء قابليت و توان نخبــگان، مديـــران و فعالان اکوسیستم فناورانه کشور و نیز در راستاى کمک به توسعه کسب و کارها و روابـط فعـالان فضـای مجازی و فناوری اطلاعات ایران تاسیس شده است.
ما در راستاى اشاعه فرهنگ، توسعه کسب و کار و ارتقاى سطح دانش در حوزه فضای مجازی و فاوا، بين مدیران تصمیم‌گیر و نهادهای حاکمیتی، محققان و متخصصانى که به گونه‌اى با دانش روز دنیا و توسعه نظام‌هاى مربوطه سر و کار دارند ارتباط برقرار می‌نماییم تا باعث اعتلای بیش از پیش کشور عزیزمان ایران شویم.
اجلاس وب فارسی رویدادی است که هر ساله با حضور مدیران کشوری و لشکری، فعالان صنعت فناوری اطلاعات و فضای مجازی، پیشتازان تجارت الکترونیک و فناوری‌های نوین و اصحاب رسانه برگزار می‌گردد.
این رویداد علاوه بر اینکه پنجره‌ای به چشم انداز و فناوری‌های نوظهور و دانش روز می‌باشد، پلی مستحکم میان بخش خصوصی و نهادهای حاکمیتی محسوب می‌گردد تا با برطرف سازی موانع و مشکلات جوانان را یاری نموده و همچنین راهنمایی برای تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان باشد.

دانلود بروشور
محورها و مباحث اصلی
صادرات خدمات
صادرات خدمات، تکنولوژی و حتی محتوا از جمله موارد نوظهوری می‌باشد که کمتر به آن پرداخته شده است. صادراتی که مقصد آن کشورهای همسایه می‌باشد و علاوه بر ارز آوری و درآمد دلاری قابلیت اشتغال زایی بسیاری را به همراه دارد
امنیت سایبری
امنیت سایبری بی‌شک یکی از مهمترین ارکان حضور و فعالیت در فضای مجازی می‌باشد که علاوه بر تحلیل و بررسی تخصصی، باید در مواردی اطلاع رسانی و آموزش همگانی در خصوص آن صورت پذیرد
کارآفرینی
اشتغال‌زایی و فعالیت در حوزه‌های استارتاپی و فناورانه کشور یکی از دغدغه دولت و بخش خصوصی محسوب می‌گردد که باید کاملاَ هدفمند مورد تحلیل و بررسی قرارگیرد
سخنرانان و ارائه دهندگان
حمیدرضا احمدیان
مدیرکل نوآوری و حمایت از سرمایه گذاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
رضا قربانی
مدیر راه پرداخت
پویا محمدی
کارآفرین و بنیانگذار Snatch
ایمان رضوی
عضو هیات علمی دانشگاه UCLA آمریکا
در حال تکمیل
به گوش باشید
مشاهده سخنرانان قبلی
جایزه ملی وب فارسی

در اجلاس وب فارسی بخش جدیدی تحت عنوان "جایزه وب فارسی" اضافه گردیده است که در آن به شناسایی و تقدیر از سرآمدان فضای مجازی و فناوری اطلاعات می‌پردازیم. وبسایت‌ها، پرتال‌های اینترنتی، کسب و کارها و کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی علاقمند و پیگیر فناوری می‌توانند در فرایند ارزیابی جایزه ملی وب فارسی ثبت نام نمایند،

ورود به سایت جایزه
اخبار و اطلاعیه ها
بلیط ها
برگزار کنندگان اجلاس
حامیان تجاری ما