پنجمین اجلاس وب فارسی

۷ شهریور ماه ۱۳۹۸

جهت کسب اطلاعات بیشتر

درباره اجلاس وب فارسی

با ورود فن‌آوری اینترنت در ایران از سال 1372 (1993 میلادی) تا کنون شاهد پیشرفت‌های خارق‌العاده‌ای در این زمینه بوده‌ایم. به گونه‌ای که بسیاری از افراد نمی‌توانند بپذیرند که تنها نزدیک به 25 سال از ورود اینترنت به ایران می‌گذرد. این فن‌آوری جوان در ایران با بهره‌گیری از فکر جوان جوانان ایران روز به روز قدم به پیشرفت گذاشت و به مرور زمان وبسایت‌ها و کسب و کارهای اینترنتی متعددی در ایران آغاز به کار کردند. در ابتدا اینترنت تنها برای بررسی ایمیل استفاده می‌شد اما بعد از گذشت دو سال اولین وبسایت فارسی راه‌اندازی می‌شود و سپس اولین روزنامه ایرانی وارد محیط اینترنت می‌شود. بعد از آن و با ورود وبلاگ‌ها به عرصه وب در ایران، فصلی تازه از اینترنت در این کشور گشوده شده و کم کم عنوانی به نام «وب فارسی» پدید مي‌آيد. اکنون و طبق آخرین آمار در سال 2017 چیزی در حدود 3 میلیارد و 880 میلیون کاربر جمعیت اینترنتی جهان را تشکیل می‌دهند؛ به این معنی که تقریبا از هر 2 فرد در این کره خاکی 1 نفر به اینترنت دسترسی دارد. این رقم در کشور ما برابر با 56 میلیون نفر است. در واقع می‌توان گفت 70 % جمیعیت ایران به اینترنت دسترسی دارد که این مطلب نشان دهنده اهمیت فعالیت مدیران وب در ایران و همچنین اهمیت محیط وب فارسی است. حال با تمام این تفاسیر بیشترین سهم در پیشرفت وب فارسی را مدیران وبسایت‌ها و کسب و کارهای اینترنتی ایفا می‌کنند؛ مدیرانی که بیش از نگاه به جنبه اقتصادی به جوانب دیگر نیز نگاهی دارند و با تمامی مشکلات همچنان با قدرت به فعالیت خود ادامه می‌دهند. بسیار خرسندیم که به اطلاع شما برسانیم اجلاس توسعه‌دهندگان وب فارسی سالانه با استقبال سازمان‌ها، نهادهای دولتی و بخش خصوصی و با هدف نزدیکی هرچه بیشتر این دو کفه قدرت برگزار میگردد. اجلاس وب فارسی، به همت کانون توسعه‌دهندگان فضای مجازی و با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات برگزار می‌شود. چهارمین اجلاس توسعه‌‌دهندگان وب فارسی آبان ماه سالجاری با دعوت و حضور همزمان دو بخش دولتی و خصوصی ادامه مسیر خواهد داد و بنا داریم همچون گذشته این دو اقلیم دور افتاده از یکدیگر را کمی نزدیک‌تر کنیم تا زمینه را برای گام‌های بعدی توسط «کانون توسعه‌دهندگان فضای مجازی» و سایر دوستان هم‌نظر مهیا سازیم. امیدواریم شما فعالان سایبری و توسعه‌دهندگان وب فارسی که الحق از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین افراد این جامعه هستید، ما را در این مسیر یاری نموده و با حضور خود در این اجلاس به ما در رسیدن به این هدف مهم کمک کنید.

آنچه ما ارائه میدهیم

محورها و مباحث اصلی

طراحی و توسعه

که شامل برنامه نویسی و طراحی رابط و تجربه کاربری میشود

امنیت سایبری

یک از محورهای اصلی اجلاس که به آن پرداخته میشود

کارآفرینی

بررسی کسب و کارهای اینترنتی و فناوری های دیگر

پیدا کنید و بررسی کنید

سخنرانان و ارائه دهندگان

در اجلاس وب فارسی تلاش میگردد با حضور افراد سرشناس، متخصصین و نخبگان در بخش خصوصی و مدیران تصمیم گیر در بخش دولتی سخنرانی و پانل‌هایی در جهت انتقال تجربیات و دانش افراد فعال در حوزه وب فارسی و فضای سایبری ایران گنجانده شود که مطمئناً لازمه فضای فعلی اکوسیستم سایبری ایران میباشد.

سخنرانان پیشین

نمایش برنامه کنفرانس

جدول زمانبندی اجلاس

سرآمدان فناوری اطلاعات و فضای مجازی

جایزه ملی وب فارسی

در اجلاس وب فارسی بخش جدیدی تحت عنوان "جایزه ملی وب فارسی" اضافه گردیده است که در آن به شناسایی و تقدیر از سرآمدان فضای مجازی و فناوری اطلاعات می‌پردازیم. وبسایت‌ها، پرتال‌های اینترنتی، کسب و کارها و کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی علاقمند و پیگیر فناوری می‌توانند در فرایند ارزیابی جایزه ملی وب فارسی ثبت نام نمایند،

ورود به سایت جایزه

بیشتر دریافت کنید

اخبار و اطلاعیه ها

خلاصه ای از آنچه رخ داده

مشاهده ویدئو و نظرات

حضور در میان مدیران، فعالان، توسعه‌دهندگان و نخبگان سایبری

برای دیدار شما لحظه شماری میکنیم

کلیه علاقه‌مندان به حوزه‌های فناوری اطلاعات و فضای سایبری می‌توانند با رزرو صندلی خود علاوه بر حضور در اجلاس وب فارسی و بهره‌مندی از تجارب و افزایش اطلاعات علمی و عملی خود به شبکه‌سازی و برقراری ارتباط بپردازند.

پشتیبانی کرده اند

برگزارکنندگان اجلاس

در کنار ما هستند

حامیان تجاری ما

همه چیز را پوشش میدهند

حامیان رسانه ای ما

مکان برگزاری

تهران، ضلع جنوبی میدان فلسطین، ابتدای خیابان فلسطین، مرکز همایش‌های کوثر

دبیرخانه دائمی اجلاس

کانون توسعه‌ دهندگان فضای مجازی

برای برقراری ارتباط با طرفداران، متخصصان متعهد و نخبگان سایبری در اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی، می توانید از موارد زیر استفاده کنید.

در شبکه های اجتماعی شماره تماس ارتباط با ما 021 88 34 09 06