گزارش برگزاری سومین اجلاس وب فارسی

سومین اجلاس وب فارسی در حالی با حضور افراد موفق در حوزه کسب و کار خصوصا فضای وب و استارتاپ‌ها برگزار شد که این نفرات دلایل موفقیت کسب و کارهای خود را برای حاضران مطرح کردند.
سومین دوره از اجلاس وب فارسی پنجشنبه پنجم بهمن‌ماه سال ۱۳۹۶ با حمایت کانون توسعه دهندگان فضای مجازی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، سازمان فناوری اطلاعات ایران و پلیس فضای تبادل و تولید اطلاعات ناجا (فتا) در سالن همایش شهید قندی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور جمع کثیری از جوانان و علاقه مندان حوزه وب برگزار شد.

در ابتدای این نشست پیام محمدجواد آذری جهرمی مقام عالی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسط حمیدرضا همتی ریاست اجلاس قرائت شد.

پس از خوانده شدن پیام وزیر ، نخستین پنل اول از سومین دوره اجلاس وب فارسی با اجرای آرش برهمند که میزبان خسرو سلجوقی از مدیران وزارت ارتباطات بود، برگزار شد که در این پنل به موضوعات مهمی، اعم از حمایت از استارتاپ‌ها، خلق ایده جدید، نیازسنجی از مردم جهت اجرای یک کسب و کار مفید و فیلترینگ برخی از شبکه‌های اجتماعی اشاره شد.

پس از پنل میلاد منشی‌پور مدیرعامل شرکت تپ‌سی در خصوص حوزه کسب و کار مطالبی را مطرح کرد که متشکل از شروع کسب و کار، جذب سرمایه‌گذار و تعامل با قانونگذار بود و در ارائه خود آمار و ارقام بسیار جالبی را برای مطرح کرد.

در ادامه رضا قربانی با موضوع ارزهای دیجیتال ارائه خود را آغاز کرد که در آن به معرفی تاریخچه‌ای از این ارزها، حال و آینده آنها پرداخت. او معتقد بود در آینده‌ای نه چندان دور ارزهای دیجیتال با تلفیق شدن با اینترنت اشیا و هوش مصنوعی نقش پررنگ تری را در زندگی همه ما خواهند داشت.

در ادامه پنل دوم رضا قربانی با آقای سید ولی‌الله فاطمی اردکانی مدیرعامل شرکت توسن که جز برترین شرکت‌های نرم افزاری حوزه بانکی است، به گفتگو پرداخت، در این پنل آقای فاطمی از تجربیات خود در طول سالیان گفت و براین باور بود که اگر جوانان هدفگذاری کنند، کاری را شروع کنند و با پشتکار ادامه دهند، قطعا موفق خواهند شد. همچنین معتقد بود ناامیدی و گلایه داشتن از شرایط هیچگاه نمی‌تواند عامل پیشرفت و تعالی در زندگی شخصی و کاری شود.

سپس نوبت به حمید سپیدنام یا مستر تیستر شد تا در خصوص موضوع پرسنال برندینگ صحبت کند. او از نفوذ بسیار زیاد رسانه‌ها بر زندگی افراد گفت و معتقد بود اگر محتوای خوب و هوشمندانه‌ای بسازیم؛ قطعا خواهیم توانست چه در فضای شبکه‌های اجتماعی و چه در فضای وب بازدیدکنندگان بسیاری را جذب کنیم و اصل صداقت قطعا در تولید محتوا بسیار مهم است. او از روش‌های خلاقانه و تجربیات خود در طول این سال‌ها برای تولید محتوا گفت ؛ که توجه حضار در سالن را کاملا جلب کرده بود.

بعد از این پنل و در زمیان استراحت بین برنامه، بازار عکس‌های دسته جمعی و شبکه‌سازی و پرسش و پاسخ بسیار داغ شد. سپس حمیدرضا همتی ریاست کانون توسعه دهندگان فضای مجازی در خصوص موضوع «فرماندهی کنید» مطالبی را مطرح کرد.

ریاست کانون توسعه دهندگان فضای مجازی اعلام کرد محیط کسب و کار، میدان جنگ است و برای موفقیت باید جنگید و باید هدفگذاری کوتاه مدت داشت تا در دراز مدت بتوانیم پیشرفت خود را بسنجیم و رشد کنیم.

در ادامه سیامک مختاری از نحوه طراحی یک اپلیکیشن کاربرپسند گفت و سعی کرد تا تجربه خود در حوزه طراحی نرم افزار خدمات آنلاین بانکی را توضیح دهد. سپس علیرضا درخشان طراح رابط کاربری، تجربیات سال‌های کار خود را را بیان کرد و گفت: تخصص گرایی عامل موفقیت یک کسب و کار بوده و بهتر است به‌جای استخدام یک شخص با توانایی های متفاوت در هر حوزه‌ای، از افراد مختلف اما متخصص در حوزه‌های مختلف استفاده کنیم. همچنین با تلاش و کار فراوان می‌توان موفقیت های بزرگی در زندگی کسب کرد.

در طول اجلاس چه نفرات حاضر در داخل سالن و چه بینندگان اجلاس (به‌صورت زنده از آپارات) سوالات خود را از طریق هشتگ #pwconf مطرح می‌کردند که این مطالب توسط مجری خوانده و توسط حاضران پاسخ داده می‌شود. همچنین آنها تعامل بسیار خوبی در طول ارائه‌های متفاوت با ارائه دهندگان داشتند.